Успішна дитина – спільна мета педагогів та вихователів

Реформування загальної та дошкільної освіти залишає актуальним питання наступності при переході дітей від дитячого садочка до школи. 08 січня 2024 року на базі нашого навчального закладу відбулось засідання круглого столу, під час якого і було обговорено це питання та шляхи подолання труднощів, які виникають при адаптації учнів до навчання у школі.

Учасниками зустрічі були усі вчителі початкової ланки та вихователі ЗДО №4 Долгова О. М., Ледовська О. П., Крамаренко А. В., Тішкова Г. Д.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся директор школи Боровий Г. І., побажав плідної роботи, успішної співпраці, взаєморозуміння в усіх ситуаціях, що розглядатимуться..

Заступник директора по навчальній роботі Костенко О. В. ознайомила вихователів груп старшого дошкільного віку з програмами початкової школи НУШ та Інтелект України, в результаті виконання завдань яких у дітей мають бути сформовані базові компетентності, уміння, знання та навички, що необхідні для подальшого навчання та життя загалом.

Вчителі початкових класів в свою чергу були ознайомленні з основними вимогами Державного стандарту Базового компоненту дошкільної освіти та Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», за якою здійснюють освітню діяльність педагоги ЗДО №4. Вихователь-методист Андреєва Г. Л. та вихователь Тішкова Г. Д. акцентували увагу на розвитку базових особистісних якостях та компетентностях, які мають бути сформовані у дітей старшого дошкільного віку.

У процесі засідання відбувся обмін досвідом педагогів закладів, окреслювалися різні точки зору, обговорювалися проблемні ситуації під час освітньої діяльності та по завершенню були створені уявні портрети дошкільника та першокласника. Зустріч була цікавою, змістовною та результативною.