День безпечного Інтернету 2023

Для мільйонів людей у світі обмін інформацією через Інтернет став легким, швидким і зручним, став традиційним способом спілкування. Сьогодні більшість людей світу не уявляють свого життя без використання Інтернету, а кількість користувачів Всесвітньої мережі стрімко зростає, а кожні 72 години кількість інформації збільшується вдвічі. Ми також постійно користуємось Інтернетом для своїх потреб за допомогою комп’ютера або смартфона. Сьогодні важливим є вміння самостійно знаходити відповіді на запитання, критично оцінювати актуальність та правдивість інформації і використовувати її на практиці.

Кожен другий вівторок лютого у світі (і в України також) відзначають День безпечного Інтернету. В цьому році це 7 лютого. В цей день люди спілкуються про Інтернет, загрози, які там можуть зустрітися, та способи щодо їх уникнення. Учні 7-А класу нашої школи спільно з класним керівником та вчителем інформатики Каляфіцькою Інною Миколаївною провели квест «Ми за безпечний Інтернет!». Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

Також були проведені уроки безпечного Інтернету вчителем інформатики Каляфіцьким Сергієм Михайловичем у 6Б та 6В класі. Учні 9Б класу пройшли Міжнародний онлай-квест  «Безпечний Інтернет 2023», попрацювали в групах та визначили безпечні та небезпечні сторони Інтернету, як слід діяти правильно та чого не варто робити в мережі. Учні-експерти підготували повідомлення про кібер-хуліганство, інтернет-загрози, фішинг, спам та види комп’ютерних вірусів. Кожна група створила власний лепбук, що містив обіцянки для кращого та безпечного Інтернету.