Міжнародний день рідної мови

21-22 лютого у закладі загальної середньої освіти відбулися ряд заходів, приурочених вшануванню  Міжнародного дня рідної мови.

День урочисто розпочався акцією «Говорімо українською», до якої долучились учні 1-11 класів.

Із зацікавленням учні школи взяли участь у мовному тюненгу «Стоп: мовний суржик». На відмінно справилися із усіма можливими стилістичними помилками учні 10-го класу. А організувала школярів вчитель української мови та літератури  Немировська Н.В.)

Цього ж дня було проведено :

• засідання круглого столу «Народ цю мову прикрашав, беріг від роду і до роду», на який завітав поет і композитор, випускник нашої школи

М. Дверницький  ( вчитель Хлевна О.Я.);

• літературна година «Рідна мова на чужині, ще милішою стає»( класний керівник 11 –го класу Бладика О.О.);
  • диспут « Чи потрібна в Україні двомовність» ( вчитель Зелінська Л.О.);
  • конкурс читців «Поезія про рідну мову» (вчитель Підкоморна Г.В.);

22 лютого учитель –  філолог Немировська Н.В. провела дійство

«Філологічний водевіль» на базі 9- 10 класів. Активні учасники дійства відтворили мовну манеру відомих українських артистів та кінозірок : Ольги Полякової (Анастасія Поїзд 10 кл.), Тіни Кароль ( Прикмета Юлія 10клас), Сулеймана Пишного ( Коваленко Павло 10 клас), Олега Винника

( Ткач Павло 10 клас), Каті Осадчої ( Гуменюк Віталіна 10 клас).

Також у цей день  була проведена вікторина для учнів 5- А класу «О мово, рідна, хто без тебе я?» ( класний керівник Підкоморна Г.В.), та мовний гравікон у 9-Б класі « Українська – це модно» (класний керівник Немировська Н.В.).

Упродовж тижня школярі брали участь у  мовних забавках, писали листи –  вибачення до рідної мови, диктанти.

Загалом кожен учитель – філолог, класні керівники підійшли креативно до відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Спілкуймось рідною українською мовою, адже у ній закладений генетичний код нашої нації.