Спогади юності та підтримка майбутнього: Зустріч випускників 1975 року в рідній четвертій школі Гайсина

Квітневий день видався особливим для нашої школи. Її стіни знову наповнилися гомоном та сміхом, але цього разу – особливим, сповненим теплих спогадів та щирої ностальгії. До рідних класів завітали випускники далекого 1975 року.

Сивочолі пані та елегантні панове, у чиїх очах сяяли іскорки юності, неспішно крокували коридорами, де колись лунав їхній безтурботний сміх. Кожен куточок школи, здавалося, оживав у їхній пам’яті, викликаючи приємні хвилювання. Вони згадували перші уроки , шкільну дружбу, хвилюючі іспити та незабутні миті юнацького життя, які назавжди поєднали їх міцними узами.

Екскурсія школою стала своєрідною подорожжю в часі. Випускники з цікавістю розглядали оновлені класи, сучасне обладнання, спортивний зал, який пам’ятав їхні перші перемоги та поразки. Зміни вражали, але не змогли затьмарити головного – духу рідної школи, її атмосфери, яка, попри роки, залишалася такою ж теплою та гостинною.

Проте зустріч мала не лише ностальгічний характер. У цей непростий для країни час випускники 1975 року проявили свою небайдужість та патріотизм. Серцем відчуваючи біль і тривогу за майбутнє України, вони передали 3 тисячі гривень  на підтримку Збройних Сил України. Кошти були передані настоятелю Храму Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона протоієрею ПЦУ отцю Ярославу Вольвину.  Цей благородний вчинок став яскравим свідченням їхньої громадянської позиції та віри у незламність українського народу.

Зустріч випускників 1975 року стала зворушливою подією, яка об’єднала минуле та сьогодення. Спогади про юність переплелися з турботою про майбутнє, а щирість зустрічі залишила в серцях кожного її учасника незабутні враження. Цей візит став не лише приємною ностальгією, а й важливим актом підтримки, який зігріє серця тих, хто сьогодні стоїть на захисті нашої країни.

Зірковий успіх

Шкільна родина пишається неймовірними досягненнями своїх учнів, які стали переможцями одразу в трьох різноманітних конкурсах!

З нагоди Дня французької мови асоціація Solidarité Ukraine 34 проводила Всеукраїнський конкурс «J’affiche ma francophonie…». Учениця 10-А класу Дзюбенко Юлія здобула перемогу в категорії «есе» серед 29 учасників, написавши казку про французьку мову, яка вразила журі. У конкурсі також брали участь Калита Єгор (8-В клас) та Гулько Анна, Городиська Вікторія (8-А клас) у категорії «постер». Учасників конкурсу підготувала вчитель французької мови Анна Стратієнко.

На обласному науково-дослідницькому природоохоронному конкурсі «Збережемо довкілля для майбутніх поколінь» перемогу здобули учениця 10-А класу Єлизавета Хмарук та учень 10-Б класу Максим Поїзд. Їх підготувала вчитель біології, екології та хімії Вікторія Хворостяна.

У ХІ Всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсі «Шевченкова весна» переможцями стали учениці Катерина Галузінська та Анастасія Тетерук, яких підготували вчителі української мови та літератури Галина Підкоморна та Наталія Немировська.

Ці вражаючі результати є свідченням таланту, наполегливої праці учнів та підтримки педагогів і батьків. Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм нових успіхів! Їхні досягнення є натхненням для всієї школи.

День пам’яті Владислава Дєдова

Сьогодні, 24 квітня 2025 року, у нашій школі відбувся урок пам’яті, присвячений Захиснику України, нашому випускнику Владиславу Дєдову, який загинув 24 квітня 2024 року під час виконання бойового завдання, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

З першого дня повномасштабного вторгнення, будучи звичайним студентом, Владислав не вагаючись став на захист Батьківщини, добровольцем вступивши до лав ТрО міста Києва. Він мужньо ніс службу молодшим сержантом у 110 батальйоні 111 бригади Луганської ТрО військової частини А7276.

За виявлену мужність та військові заслуги Владислава було відзначено високими державними нагородами: медаллю «Сталевий хрест» від головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного, орденом «За мужність» ІІІ ступеня та орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Рідні, близькі, побратими, учні, вчителі та адміністрація школи зібралися, щоб вшанувати світлу пам’ять Владислава. Під час лінійки звучали спогади про нього, його шкільні роки, мрії та прагнення. Батьки Героя принесли нагороди Владислава, які були представлені для вшанування його подвигу.

Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх полеглих захисників України. Цей день став важливим нагадуванням про героїзм, відданість та жертовність тих, хто віддав своє життя за мирне майбутнє нашої країни.

У 5-А класі(класний керівник Наталія Шуригіна) відбулась година спілкування «Герої сьогодення».

Пам’ять про Владислава Дєдова назавжди залишиться в наших серцях. Його мужність та героїзм є прикладом для наслідування майбутнім поколінням.

Вічна пам’ять Герою!

Великодні барви

Напередодні світлого свята Великодня у нашій школі панувала особлива атмосфера творчості та натхнення. Учні школи взяли активну участь у створенні яскравих великодніх малюнків та писанок.
Юні художники: 1-А класу (класний керівник Наталія Романь), 2-Б класу (класний керівник Наталя Костина), 3-А класу (класний керівник Людмила Зябкіна) 6-А, 6-Б та 7-Б класи (вчитель образотворчого мистецтва Іванна Кондратюк) проявили свою фантазію, зобразивши на папері різноманітні символи Великодня: весняні квіти, пухнастих кроликів, барвисті кошики та, звичайно ж, головний атрибут свята – писанки. Кожен малюнок вирізнявся індивідуальним стилем та оригінальним баченням.
Окрім малювання, на уроках трудового навчання учні мали чудову нагоду спробувати себе у давньому мистецтві розпису писанок. Під керівництвом вчителів (Марії Резнік та вчителя трудового навчання Анастасії Алєксєєвої) діти старанно виводили на дерев’яних заготовках традиційні орнаменти та візерунки, вкладаючи у свою роботу частинку душі та тепло своїх сердець. Розписані власноруч писанки стали справжніми витворами мистецтва, кожна з яких несе в собі унікальний зміст та символіку. Заклад освіти також долучився до виготовлення великодньої писанки для виставки на благодійному заході «Христос воскрес – воскресне Україна», який відбудеться 21 квітня на міській площі.
У створенні писанки взяли участь учні 6-А класу Аріана Юрчик, Злата Панасюк та Євген Вевдюк, а також учениця 8-В класу Марія Ткачук. Творчий процес проходив під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Іванни Кондратюк.

Шкільна родина вітає всіх з наступаючим Великоднем та бажає миру, злагоди і добра!
Нехай ці святкові дні будуть сповнені радістю, теплом та незабутніми моментами!

Географічні пригоди

Цей тиждень для шестикласників став справжнім зануренням у світ географії, адже звичні уроки в класі змінилися на захопливі навчальні екскурсії(вчитель географії Інна Сташко). Завершивши вивчення розділу про водні об’єкти, учні отримали унікальну можливість побачити їхнє функціонування на власні очі. Поїздка до Дмитренківського водосховища стала не просто спостереженням, а справжнім дослідженням його ролі та значення. Знайомство з гідроелектростанцією відкрило для школярів залаштунки виробництва електроенергії та важливість таких об’єктів.

Особливо цінною та пізнавальною виявилася зустріч із працівниками ГЕС. Їхні розповіді про історію створення водосховища, про ті значні зміни, які воно принесло в навколишній природний комплекс, та про особливості роботи станції в непростий воєнний час, безперечно, запам’ятаються надовго. Учні змогли відчути важливість їхньої праці та відданість своїй справі.

Але екскурсія – це не лише навчання! Свіже повітря, величні гранітні скелі, що нависали над річкою Соб, яка цього дня нагадувала швидку гірську річку з її невеликими порогами, створили неповторну атмосферу. Можливість просто поспілкуватися з однокласниками у неформальній обстановці, поділитися враженнями та весело провести час стала чудовим доповненням до отриманих знань. Саме такі моменти роблять шкільні роки яскравими та незабутніми!

Ми безмежно вдячні Збройним Силам України за можливість жити, навчатися та пізнавати красу рідного краю без постійної тривоги. Ці знання та позитивні емоції – ще один внесок у майбутнє нашої вільної країни!