День Соборності і Свободи

Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у навчальному закладі було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру:

• Усний журнал «Україна є, була і буде» (Зелінська Л. О.)
  • Усний журнал «Возз’єднались в ті далекі роки наші предки на віки» (Бладика О. О.)
  • Урок історії «Час історичного вибору: ключові події української революції» (Грабова Г. С.)
  • Творчий проект-екскурс «День Соборності України» (Зябкіна Л. О.)
  • Бесіда «День Соборності України»(Класні керівники 1-2 класів)
  • Урок пам’яті «Волі народної дзвін» (Класні керівники 5-6 класів)
  • Виставка літератури «Соборна мати Україна – одна на всіх як оберіг» (Тарнавська Т. В.)

Школярі впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.